Kontomatik

Z aplikacją Kontomatik będziesz miał kontakt podczas transakcji online, w celu potwierdzenia swojej tożsamości np. podczas pożyczki online.

Co to jest Kontomatik?

Kontomatik jest aplikacją, która umożliwia szybkie potwierdzenie tożsamości oraz weryfikację sytuacji finansowej. Z systemu korzystają takie instytucje jak banki oraz firmy pożyczkowe w celu weryfikacji swoich klientów.

Jak działa Kontomatik?

Na stronie firmy pożyczkowej zostanie wyświetlony dla Ciebie informacja o możliwości skorzystania z tej formy potwierdzenia danych. Po wybraniu opcji Aplikacja będzie możliwie udostępnienie Twoich danych finansowych dla wybranej firmy. Będziesz musiał zaznaczyć zgodę na przekazanie Twoich danych dla firmy, w której składasz wniosek o pożyczkę. W tym celu zostaniesz przeniesiony na stronę swojego banku, gdzie będziesz musiał zalogować się na swoje konto. Aplikacja nie wymaga zakładania konta w systemie, a następnie przechodzenia całego procesu logowania, wystarczy, że zalogujesz się poprawnie na swoje konto bankowe. Aplikacja połączy się z Twoim bankiem za pomocą specjalnego oprogramowania i przeprowadzi pełną analizę danych. Po zebraniu wszystkich informacji zostaną one przekazane do wskazanej przez Ciebie firmy.

Do momentu zakończeniem procesu weryfikacji tożsamości nie można zamknąć strony, aby poprawnie zakończyć proces. Jeżeli podczas weryfikacji danych stracisz połączenie z Internetem bądź strona zostanie zamknięta, prawdopodobnie będziesz musiał przejść proces ponownie od początku.

Kontomatik system

Kto może skorzystać z aplikacji?

W celu skorzystania z aplikacji wystarczy własne konto osobiste z bankowością elektroniczną. Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne. Z procesu weryfikacji tożsamości za pomocą systemu może więc skorzystać każda osoba, która spełnia powyższe wymagania.

Plusy systemu

 • Szybkość – potwierdzenie tożsamości w kilka sekund
 • Brak opłat – za weryfikację nie jest pobierana żadna opłata
 • Łatwość w obsłudze – wystarczy zalogować się na swoje konto bankowe
 • 2w1 – aplikacja ułatwia firmom pożyczkowym weryfikację Twojej tożsamości oraz zdolności kredytowej

Jakie dane sprawdza Kontomatik?

 • imię i nazwisko właściciela rachunku
 • numer dowodu osobistego
 • adres zamieszkania
 • saldo rachunku bankowego
 • pełną historię transakcji
 • data najstarszej transakcji na koncie
 • waluta
 • a także nawet informacje o dowolnej transakcji (tytuł, nadawca, odbiorca, data, kwota).

Jak długo Kontomatik przechowuje dane?

Podczas korzystania z aplikacji masz możliwość wyboru czasu, w którym będzie ona przechowywała Twoje dane.

 1. Usługa jednorazowa – zgoda na usługę jednorazową, oznacza zgodę na wysłanie danych do firmy pożyczkowej jednorazowo. Kontomatik przechowuje dane przez 14 dni w swoim systemie, następnie je usuwa.
 2. Usługa wielorazowa – dostęp przez firmy pożyczkowe możliwy jest 4 razy dziennie przez 180 dni, następnie po 14 dniach od daty zakończenia usługi wielorazowej, aplikacja usuwa dane klienta.

Czy Kontomatik jest bezpieczny?

Największą obawą podczas korzystania z aplikacji jest bezpieczeństwo podczas logowania do banku. Twórcy rozwiązania wskazują, że dane nie są nigdzie trwale przechowywane, a dostęp do nich uzyskuje jedynie firma, którą sami wskażemy. Ze względu na potrzebę logowania do banku zalecamy zachowanie ostrożności podczas korzystania z aplikacji oraz zachęcamy do przeczytania opinii na temat firmy.

Kontomatik pożyczki

Jakie firmy pożyczkowe obsługuje Kontomatik?

 • Wandoo
 • Smart Pożyczka
 • Pożyczka Plus

Pełna lista firm pożyczkowych oraz banków, które korzystają z aplikacji, dostępna jest na stronie firmy. W menu wybieramy przycisk „Zasoby”, a następnie „Pokrycie”. Na podstronie zobaczymy bardzo dużą ilość banków oraz firm pozabankowych z wielu krajów.

Pożyczki z Kontomatik

Aplikacja daje możliwość potwierdzenia tożsamości podczas pożyczki online. Kontomatik jest szybszą alternatywą dla standardowego sposobu, czyli symbolicznego przelew w wysokości 1 grosza bądź 1 złotówki, w celu potwierdzenia danych. Zamiast czekać na zaksięgowanie przelewu, nasze dane zostają potwierdzone w ciągu kilku sekund i przesłane do wybranej firmy pożyczkowej.

Kontomatik kontakt

W celu otrzymania pomocy przez firmę Kontomatik możesz skontaktować z firmą za pomocą poczty elektronicznej, wysyłając wiadomość na adres contact@kontomatik.com.

Podsumowanie

Kontomatik jest ciekawą aplikacją do weryfikacji tożsamości oraz zdolności finansowej. Największym plusem rozwiązania jest szybkość. Minusem aplikacji jest jednak konieczność logowania do banku na rachunek bankowy, co w wielu z nas może budzić pewne zastrzeżenia.

Podobne wpisy