Pożyczki z komornikiem

Bez sprawdzania w BIK i KRDPortfel przeciętnego Polaka nie należy do najgrubszych jeśli porównujemy się z europejczykami. Jest to prawda i dystans do innych krajów w Europie jaki nas dzieli jest jeszcze duży. Ale z drugiej strony Polacy w dalszym ciągu mniej pożyczają niż obywatele innych Państw. W Polsce pożyczki bez weryfikacji dopiero raczkują, natomiast w innych Państwach istnieje wiele firm pożyczkowych, które nie sprawdzają swoich klientów w instytucjach takich jak BIK czy KRD. Czy jest to dla nas korzyść, czy też może ogromna wada naszego rynku?

Korzyści wynikające z braku weryfikacji przy udzielaniu pożyczki to:

  • pożyczkę mogą dostać osoby zadłużone
  • gotówkę mogą uzyskać osoby z komornikiem
  • daje to duża swobodę i brak ograniczeń, co czyni nasz kraj dojrzałym

Powyższe korzyści na pewno pomagają nam w codziennym życiu, jednak brak weryfikacji niesie ogromne zagrożenie, szczególnie dla osób, które nie panują nad swoimi potrzebami i nie kontrolują budżetu, co może doprowadzić ich do:

  • spirali zadłużenia
  • upadłości konsumenckiej
  • braku zdolności kredytowej

Głęboko wierzę, iż Polscy to już dojrzały naród i usługi takie jak pożyczki bez weryfikacji dają nam więcej korzyści, niż problemów. Pożyczanie nie jest czymś złym, ponieważ w naszych czasach tylko nieliczni mogą pochwalić się tym, iż nigdy nie zaciągali żadnej pożyczki. Ważne, aby pożyczać z głową i rozwagą, a co najważniejsze mieć świadomość sowich możliwości finansowych i dobrze kontrolować budżet.