pożyczki pozabankowe na raty

Pożyczki pozabankowe na raty

Z roku na rok poszerza się grono firm pożyczkowych oferujących pożyczki krótkoterminowe. Takie pożyczki udzielane są w kwocie od 100 do 5000 zł. Na okres spłaty do 30 dni. Pożyczki te zwykle wybierają osoby, które potrzebują niewielkiego, ale i zarazem szybkiego zastrzyku gotówki. Otrzymaną pożyczkę możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Na rynku pożyczkowym pojawiają się również firmy pozabankowe udzielające pożyczek na raty. Takimi pożyczkami zainteresowane są głównie osoby, które potrzebują większej kwoty, z rozłożeniem spłaty na raty. Tacy ludzie bardzo dobrze zdają sobie sprawę, że pożyczenie małej kwoty może być już nie lada problemem. A praktycznie 2000 zł na miesiąc, jest dla nich nieosiągalne. Dlatego najlepszą alternatywą są pożyczki ratalne.

Pożyczki ratalne

W Polsce istnieje bardzo dużo firm udzielających pożyczek na raty. Pożyczka ratalna to pożyczka pozabankowa, najczęściej długoterminowa. Są to pożyczki udzielane większych kwotach nawet do 25 000 zł. Z długim terminem spłaty do 2, 3 lub nawet 4 lat.

Raty mogą być płacone w harmonogramie tygodniowym lub miesięcznym z oczywistą możliwością wcześniejszej spłaty oraz przedłużeniem.

Decydując się na taką pożyczkę zwróćmy uwagę na podstawowe dane. Takie jak całkowity koszt, który zawierać powinien kwotę pożyczki wraz z odsetkami. A także z wszelkimi prowizjami oraz opłatami dodatkowymi.

Należy również sprawdzić, w jaki sposób pożyczona kwota do nas trafi. Czy cała procedura odbywa się online a pożyczone pieniądze zostaną przelane na nasze konto.

Należy również przeczytać umowę ze zrozumieniem. Zanim ją podpiszemy dowiedzmy się, kiedy pieniądze zostaną nam przekazane na konto. Oraz kiedy dokładnie będziemy musieli je oddać. Warto również zwrócić uwagę, w jaki sposób będzie spłacana rata.

Spłata pożyczki w ratach powoduje, że stopniowo klient spłaca swój dług. Jednocześnie taka spłata wymaga od pożyczkobiorcy wygospodarowania odpowiedniej kwoty pieniędzy tytułem ratalnej spłaty. Klient, który się zapożyczył musi pilnować, aby spłacić ratę dokładnie w terminie wskazanym przez pożyczkodawcę. Ponieważ spóźnienie może wygenerować konieczność opłacenia dodatkowych odsetek. A także innych opłat, jakie zostaną naliczone przez firmę pożyczkową.

Zalety pożyczek ratalnych

 • Można uzyskać większą kwotę;
 • Spłata pożyczki jest rozłożona na raty;

Wady pożyczek ratalnych

 • Brak pierwszej darmowej pożyczki;
 • Wyższy koszt pożyczki niż w przypadku pożyczek krótkoterminowych.

Pożyczki na raty online

Pożyczka przez internet to poważna inwestycja. Należy się zastanowić czy będziemy mieli odpowiednie środki na comiesięczną ratę. Powinniśmy znać takie wartości jak maksymalna rata, na jaką możemy sobie pozwolić. Czas spłaty oraz koszty, które możemy ponieść.

Tak jak opisywaliśmy powyżej pożyczkę na raty możemy dostać w wyższej kwocie. Oraz z dłuższym okresem spłaty. Taką pożyczkę wielu klientów przeznacza na większy remont mieszkania, na kupno używanego auta. A także na wymarzony urlop, a nawet na zakupy. Również taką pożyczkę możemy dostać online. Wnioskowanie o pożyczkę również jest dziecinnie proste. Najważniejsze to posiadać urządzenie mobilne z dostępem do internetu.

Najczęściej wymagane dokumenty do otrzymania pożyczki:

 • Dowód osobisty;
 • Prywatny rachunek w banku;
 • Należy mieć Polskie obywatelstwo;
 • Posiadać od 18 do 80 lat;
 • Posiadać aktywny telefon komórkowy;
 • PESEL;
 • Stałe miejsce zamieszkania;
 • Adres e-mail;
 • Posiadać dochód: zaświadczenie o dochodach, wyciąg z konta bankowego. Lub RMUA, umowa o pracę lub inny dokument.